Göztepe Soğuk Hava Tesisleri A.Ş.


1982 yılında 1000 ton kapasiteli taze meyve muhafaza deposu olarak İNEGÖL / Yenice Kasabası'nda kurulmuştur. Türkiye'de dondurulmuş gıda sektörü 1980'lerden sonra gelişmeye başladığında GÖZTEPE SOĞUK HAVA TESİSLERİ de bu gelişmenin içerisinde yer almış ve 1987 yılında dondurulmuş gıda üretimine başlamıştır. İlk yıllarda tünellerde yapılan dondurulmuş gıda üretimi 1991 yılında ilk IQF'in (ani bireysel dondurma ünitesi) alınmasıyla IQF üretimine başlanmıştır.

1992 yılında ikinci IQF'in alınmasıyla üretim 3000 tona çıkmıştır. Daha sonraki yıllarda pazar payına bağlı olarak 5000 ton/yıl üretim gerçekleştirilmiştir. Üretimin %80'ini Avrupa ülkelerine ihraç etmektedir.

Uzun yıllardan beri dondurulmuş gıda sektöründe deneyimli elemanlarla çalışarak bu bilgi birikimini ürettiği ürünlere kalite olarak yansıtmış ve müşteri memnuniyeti kazanmıştır.

Avrupa standartlarında yaptığı üretimi ISO 9001:2000 ve HACCP belgelerini alarak bu sektörde emin adımlarla yürüdüğünü kanıtlamıştır. Ürünler ürün gıda güvenliği açısından HACCP sistemi gerekleri yerine getirilerek üretilir. Yaptığı ürünlerle ilgili üretim izinleri, gıda sicili ve çalışma iznini alarak bu konudaki yasal sorumluluklarını yerine getirmiştir.